Statystyki strony

SZD-54-2 Perkoz na Pikniku Lotniczym w Nowym Targu


Za niecałe 3 tygodnie – w weekend 18-19 sierpnia 2012 – odbędzie się Piknik Lotniczy w Nowym Targu. Na nowotarskim niebie pojawią się takie maszyny jak legendarny RWD-5, amerykański Piper Cub, wzorowany na dobrze znanych maszynach Austerach walczących pod Monte Casino – ULM Taylorcraft Auster NJ919, EM 11C Orka czy znana na całym świecie grupa akrobacyjna Żelazny. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników szybowców, bowiem nad lotniskiem aeroklubu tatrzańskiego pojawi się pełnoakrobacyjny szybowiec Perkoz w wersji SZD-54-2 wyprodukowany przez Allstar PZL Glider i kontynuujący tradycje nieistniejącego już dziś producenta szybowców – SZD w Bielska-Białej.

Perkoz w swojej najnowszej odsłonie może z powodzeniem konkurować z takimi konstrukcjami jak DG-1000 czy DuoDiscus. Jest to szybowiec wyczynowy, ale jednocześnie szybowiec o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Jego doskonałość aerodynamiczna może sięgać nawet 42 (przy zamontowanych na końcówkach skrzydeł wingletach) co pozwala na dalekie i bezpieczne loty. Jak zapewnia producent – Allstar PZL Glider – szybowiec jest prosty w pilotażu i montażu, wygodny w środku i zapewnia maksymalną widoczność z kabiny. Posiada skuteczny hamulec aerodynamiczny oraz hamulec hydrauliczny kółka usytuowany na drążku sterowania.

W Nowym Targu szybowiec będzie można podziwiać w locie i to w locie akrobacyjnym! Zapraszam na nowotarski piknik wszystkich miłośników lotnictwa 😉

Reklamy

2 Komentarze on “SZD-54-2 Perkoz na Pikniku Lotniczym w Nowym Targu”

  1. j23 pisze:

    Orkę produkuję sie w BBiałej a nie Mielcu 😉


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s